Garnitur
Porady Zegarki Zegarki męskie

Jaki zegarek do garnituru? Opcji jest kilka

Już wybór samego garnituru przysparza wielu panów o występowanie zimnych potów i przysparza bólu głowy. Sam garnitur to jednak nie wszystko. Dobrać trzeba także odpowiednie buty, koszulę oraz krawat. Warto także pomyśleć o biżuterii. Tę nie każdy mężczyzna lubi nosić, ale elegancję każdego pana w garniturze zawsze podkreśli piękny zegarek.

Biżuteria nie, zegarek do garnituru tak

Jaki zegarek do garnituru dobrać by stanowił on uzupełnienie stroju, a nie dominował.
Istnieje kilka zasad, które pomogą nam dokonać odpowiedniego wyboru.
Nieprawdą jest, że do garnituru pasuje każdy zegarek. Z zasady należy odrzucić wszelkie sportowe zegarki. Do garnituru nie będzie też pasował zbyt duży zegarek. Zgodnie ze starą zasadą dotyczącą wyboru zegarka do garnituru, nie może on być większy od nadgarstka. Zastanawiając się jaki zegarek do garnituru wybrać miejmy także na uwadze kolorystykę samego garnituru.

Klasyka zawsze w modzie

Najbardziej klasyczny zegarek z białą tarczą oraz czarnym paskiem świetnie będzie pasował do czarnego garnituru. Nie będzie też raził w przypadku ciemno-granatowego garnituru. Niezbyt szczęśliwym będzie natomiast dobranie brązowego paska do zegarka. Ten będzie komponował się jedynie z brązowym garniturem.
By nie zadawać sobie stale pytania: „Jaki zegarek do garnituru?” Może warto zdecydować się na srebrny zegarek z taką samą bransoletą? Zdaniem wielu pasuje on do każdego garnituru. Jak jest jednak w rzeczywistości?

Pasek lepszy od bransolety

Obecnie nie nosi się już zegarków na bransolecie do garnituru. Tendencje są takie, że idzie się w kierunku zegarków wyposażonych w naturalne, skórzane paski. Pamiętajmy też o tym, że w przypadku zegarków garniturowych szczególnie ważna jest zasada mówiąca o tym, że elegancja tkwi w prostocie. Nazbyt ozdobne zegarki wyglądają niekiedy zbyt ciężko co w zestawieniu zwłaszcza, z klasycznym i niezbyt awangardowym garniturem nie da nigdy zadowalającego efektu. Pamiętajmy: Zegarek ma być dodatkiem do garnituru, a nie odwrotnie. Ma uzupełniać całość stylizacji, a nie być jej głównym elementem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *